KODECAR, spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


KODECAR, spol. s r.o.

Základním kamenem celé skupiny Kodecar je společnost Kodecar spol. s r.o. se sídlem v Ostravě, která byla založena v roce 1992 jako jeden z prvních prodejců značky Mitsubishi v tehdejším Československu. Během následujících 7 let jsme rozšířili naše zastoupení Mitsubishi také o města Hradec Králové a Opavu. Dnes je skupina Kodecar je největším autorizovaným prodejcem a opravcem značky Mitsubishi v České republice.

Dceřiná společnost C-Kodecar spol. s r.o. je od roku 1997 rovněž také předním autorizovaným prodejcem a opravcem značky Citroën v Ostravě. V roce 2005 jsme získali také zastoupení značky Mazda. Postupným a řízeným rozvojem se tak skupina Kodecar stala jedním z velkých mutliznačkových prodejců a opravců v České republice.

Jednou ze zásadních součástí naší strategie je orientace na komplexní servisní služby. Liberalizace v oblasti servisních služeb v rámci celé Evropské Unie (tzv. Bloková výjimka) umožňuje motoristům již od roku 2005 servisovat svůj vůz v libovolném servise, a to bez ztráty záruky na vozidle. Toto platí jak při provádění pravidelných garančních prohlídek, tak při opravě vozu po havárii. Tento vývoj jsme očekávali a proto již více než 8 let nabízíme našim zákazníkům ve všech našich servisech komplexní péči o jejich vozový park bez ohledu na značku a stáří vozidel.

Záběr naší skupiny jsme v roce 1999 rozšířili také do oblasti pneumatik. Dceřiná společnost AM PNEU s.r.o. je výhradním dovozcem pneumatik značky Lassa pro Českou republiku a Slovensko a také oficiálním dovozcem japonské značky Toyo do ČR.

V roce 2011 jsme přestěhovali naši centrálu do nových prostor v Ostravě – Porubě, kde Vám můžeme nabídnout jak ty nejmodernější technologie na servise tak i maximální komfort při výběru Vašeho nového vozu. Později v roce 2012 se nám podařilo rozšířit naše portfolio o zastoupení značky Brabus a také jsme se stali nezávislým prodejcem a opravcem značky Mercedes – Benz, kde naším cílem je nabídnout referentské vozy s malým průjezdem kilometrů za co nejlepší cenu.

V dnešní době můžeme hrdě konstatovat, že jsme schopni splnit přání všech zákazníků, a to jak na poli prodeje vozů tak i co se servisních služeb týče.

V Kodecaru však nemyslíme pouze na to jaký vůz pro Vás bude nejlepší, či jak nejlépe Vašeho miláčka opravit, ale nezapomínáme ani na ty, kteří v životě příliš štěstí neměli a ocitli se ve svízelné životní situaci. V rámci našich možností se snažíme pomáhat veřejně prospěšným organizacím, handicapovaným, či jinak znevýhodněným lidem, nebo zkrátka těm, kteří nějakou pomoc potřebují, a to jak finanční nebo materiální podporou, tak i například bezplatným zapůjčením aut z našeho vozového parku.